Zobrazit v českém jazyce Darstellen in Deutsch

Naše koně

Chovná klisna El Hannah

El Hannah je asilní plnokrevná arabská klisna, tmavá ryzka, mimořádně temperamentní, která se v roce 2004 umístila na Celonárodní výstavě arabských koní v Praze-Tróji ve své kategorii na 2. místě. Původ této klisny je označován jako asilní (v arabštině znamená "výhonek jedné palmy"), tedy nejčistší z čistých, výhradně egyptských předků, jejichž přísně evidovaný původ sahá až do 7. století n.l. k proroku Mohamedovi. Klisna je vnučkou legendárních importovaných asilních arabských plnokrevníků z Egypta - Kasr El Nil, Shad, Morhaf, Kaythara. Klisna El Hannah má elegantní a prostorné chody, zvýrazňující ladnou stavbu těla a hrdě nesenou hlavu s typickými znaky arabského koně. Vyniká úžasnou akcelerací a rychlostí.

Klisna El Hannah v červenci 2005 porodila krásného hřebečka, který byl pojmenován po egyptském bohu Amónovi a jmenuje se Amón Ibn Ubajlan.

Posledním potomkem této klisny je nyní již mladá a perspektivní kobylka Ghazalah, pyšnící se jménem po svém otci Ghazal Imdal, narozena v květnu 2010.

Rodokmen klisny najdete i zde.


Hannah El Hannah Hannah
Hannah Hannah Hannah
 Hannah  El Hannah  El Hannah