Zobrazit v českém jazyce Darstellen in Deutsch

Naše koně

Plemenný hřebec UBAJLAN

UBAJLAN je plemenný arabský plnokrevný hřebec, nar. 11.2.1999, evidovaný ve státním registru plemeníků pod č. 2872. Na výstavě KŮŇ 2003 v Lysé nad Labem byl hřebec UBAJLAN ohodnocen zahraničními posuzovateli arabských plnokrevníků nejvyšším počtem bodů a stal se šampionem v kategorii hřebců určených k plemenitbě.

Původ hřebce UBAJLAN je označován jako asilní (v arabštině - výhonek jedné palmy), tedy nejčistší z čistých, výhradně egyptských předků, jejichž přísně evidovaný původ sahá až do 7. st. n.l. k proroku Mohamedovi.

Otec - Scharif El Bataa po Mameluck (AT) a Saida Bataa (USA) působil dlouhou dobu jako elitní plemeník v USA. V této linii se nacházejí egyptští hřebci a klisny zvučných jmen.

Matka - Utika po Al Sachra Kaythoom (DE) (Morhaf, Kaythara) a Uršula (Hosam, Urabela) je vnučkou legendárních importovaných asilních arabských plnokrevníků z Egypta.

Hřebec UBAJLAN má elegantní, vysoké a prostorné chody, jakož i stavbu těla zachovávající typické znaky pouštního plnokrevného arabského koně vyznačujícího se nenáročností a vytrvalostí, ze kterého v minulosti vzešla převážná většina ostatních plemen koní.

Hřebec Ubajlan je otcem Juniorské šampionky 2008 – klisny Samira Bint Usaja a Rezervní juniorské šampionky 2008 Moniet Bint Usaja adále dvou hřebců Saladin a Sharm El Sheikh.

Hřebec UBAJLAN je k dispozici chovatelům kromě přirozené plemenitby také v inseminačních dávkách mraženého spermatu.

Kontakt: Erik HRAZDIL, tel: +420 602 744 596.

Rodokmen hřebce naleznete i zde.


Ubajlan - fotogalerie 
Ubajlan Ubajlan Ubajlan
 Ubajlan  Ubajlan Ubajlan 
Ubajlan  Ubajlan  Ubajlan
Ubajlan   Ubajlan Ubajlan