Zobrazit v českém jazyce Darstellen in Deutsch

Německý ovčákmodlitba psa

Na začátku byl vlk, ze kterého se v průběhu tisíciletí vyvinula početná plemena psů, která se šlechtila výlučně za určitým účelem. Větší plemena na obranu stád, domácího zvířectva i jejich majitele.

Šlechtění německého ovčáka bylo od prvopočátku zaměřené na všestrannou použitelnost služebního psa. To je i cíl chovu na Fryšavském dvorci, který se zaměřuje na německého ovčáka jako na rodinného pracovního psa, jehož charakterové znaky jsou vyrovnanost, sebejistá povaha, dobromyslnost, ochota podřizovat se svému pánovi a veselý temperament bez vzrušení a nervozity. Od našich psů očekáváme, že zasáhnou, když se něco děje na pozemku. Vůči cizím jsou přiměřeně nedůvěřiví. Nekontrolovaná ostrost německého ovčáka není potřebná.smečka

Němečtí ovčáci na Fryšavském dvorci jsou od nejútlejšího štěněcího věku přivykání na ostatní zvířata, zejména na koně, jejichž chov je na Fryšavském dvorci dominantní. Naše chovné feny po náležitém profesionálním výcviku plní úlohu pasteveckých psů, ochranu stáda koní a ostatního domácího zvířectva a v neposlední řadě i ochranu majetku majitele, rodiny a přátel. Dobrá tělesná kondice našich psů je dána zejména možností celodenního volného pohybu v areálu Fryšavského dvorce i na přilehlých oplocených pastvinách. Němečtí ovčáci jsou věrnými průvodci při při vyjížďkách na koních, což v překrásné přírodní scenérii chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy vytváří okouzlující obraz s nádechem úžasné romantiky.